«Прозорі міста» Transparency International

07.02.2020

Мелітополь займає 20 позицію в рейтингу прозорих міст України. Про це свідчать дані проекту «Прозорі міста» Transparency International України. Зазначимо, що з ініціативи Мелітопольського міського голови у 2017 році була створена робоча група щодо підвищення рейтингу прозорості м. Мелітополя. Також цього результату вдалось досягти завдяки злагодженій роботі всіх структурних підрозділів виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області.

За рейтингом прозорості серед 100 найбільших міст України Мелітополь в три рази перевищив свої показники у 2018 році порівняно з 2017 роком. Рейтинг було розроблено аналітиками Transparency International України та Інститутом Політичної Освіти у рамках проекту «Розбудова прозорості у містах України», який розглядає тринадцять сфер. Зокрема, бралися до уваги фінансова та бюджетна сфера, закупівлі, житлова та комунальна політика, освіта, соціальні послуги, інформація про роботу місцевої влади та інші.

Найбільша динаміка росту показників продемонстрована в таких сферах: Бюджетування та Контракти (збільшився в 2 рази); Інформація про роботу органів місцевої влади (збільшився в 2 рази); Соціальні послуги (збільшився майже в 2 рази), сфера Закупівлі також продемонструвала стійку динаміку. Це означає відкритість процедур, регулярне оприлюднення протоколів засідань виконавчої ради, публікація оголошень, анонсів та повідомлень органів влади, а також наявність вільного доступу до контактних даних депутатів.

В цілому, зазначені показники прозорості сфер діяльності міста Мелітополь свідчать про зниження рівня корупції шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності влади і громадянського суспільства.