Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Конкурс грантів на розробку спільної програми для лідерів НУО

Фонд Східна Європа у співпраці з німецькою Громадською організацією ChildFund Deutschland e.V. оголошує конкурс на розробку програми, мета якої полягає в посиленні зв’язків між громадянським суспільством України та Федеративної Республіки Німеччина та налагодженні діалогу та порозуміння в українському суспільстві.

Конкурс проводиться в рамках проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», який спрямований на підвищення ролі активних молодих представників громадянського суспільства задля розбудови відкритого, сильного, згуртованого, демократичного і плюралістичного суспільства в Україні. Проект реалізується Фондом Східна Європа за підтримки німецької Громадської організації ChildFund Deutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

В рамках конкурсу будуть розглядатися спільні партнерські заявкивід недержавних неприбуткових організацій України та Німеччини зі статусом юридичної особи. Головним заявником повинна бути українська організація, яка на час подання заявки має організацію-партнера в Німеччині.

В рамках проекту передбачається проведення двох десятиденних тренінгових програм (таборів) для молодих лідерів неурядових організацій. Учасники – 40 молодих лідерів неурядових організацій віком від 18 до 35 років.  У кожній тренінговій програмі очікується участь 20 осіб з різних регіонів України. Вітається участь молоді з інвалідністю. В проекті має бути запланована участь тренерів як з України, так і з Німеччини. Кількість тренерів залежить від потреб проекту, але не повинна перевищувати 10 осіб. Робоча мова під час проведення таборів – українська та англійська.

Ключові теми спільної німецько-української програми:

 • Налагодження діалогу та порозуміння в українському суспільстві (ключова тема).
 • Ознайомлення українських неурядових організацій з німецьким досвідом плюралізму, розвитком демократії та побудови діалогу між різними суспільними групами та поширення таких ідей через засоби масової інформації.
 • Розвиток співпраці між молодіжними ініціативами та розбудова молодіжних громадських організацій.
 • Реалізація молодіжних проектів: від розробки ідеї, пошуку фінансування до імплементації, поширення результатів та підготовки звітів про роботу.
 • Обмін досвідом в сфері розвитку та підтримки громадянського суспільства.
 • Посилення зв’язків між громадянським суспільством України та Федеративної Республіки Німеччина.

В рамках проекту заявники повинні передбачити наступні компоненти:

 • Розробка тренінгової програми таборів.
 • Підбір тренерів (з України та Німеччини). 
 • Розробка та друк навчальних матеріалів.
 • Вибір місця проведення тренінгових програм.
 • Проведення конкурсу на вибір учасників.
 • Логістичне забезпечення даних заходів (транспорт, проживання учасників, оренда приміщень, обладнання тощо).
 • Підготовка звіту за результатами проекту.

На час подання заявки Організації повинні представити попередню програму проведення таборів, надати варіанти місця проведення заходів, повідомити кандидатури тренерів.

Критерії відбору заявок:

 • Наявність попереднього досвіду за вказаною тематикою.
 • Наявність чіткої та детальної концепції проведення тренінгових програм.
 • Збалансований бюджет.
 • Наявність листа-підтримки від Німецького партнера, який міститиме згоду приймати участь у проектів та перелік діяльності, за яку він відповідатиме.

Аплікаційна форма (шаблон додається) повинна супроводжуватися наступними документами:

1)     Орієнтовна програма навчальних заходів.

2)     Детальний бюджет проекту.

3)     Резюме ключових виконавців та тренерів.

4)     Лист підтримки від німецької партнерської організації, спільно з якою подається проект.

Неповні заявки до розгляду прийматися не будуть.

Для пошуку німецької партнерської організації українські організації, у разі потреби, можуть скористатися англомовними або німецькомовними базами даних:

Термін реалізації проекту не повинен перевищувати 2 місяці, включаючи всю підготовчу роботу.

Останній термін подання заявок – 2 вересня 2015 року. Заявки повинні бути надіслані на адресу електронної пошти: oshavarova@eef.org.ua з поміткою у темі листа «Конкурс проектів на проведення тренінгових програм». Діяльність в рамках проекту розпочнеться орієнтовно 1 жовтня 2015 р.

Загальний бюджет проекту не повинен перевищувати 750 000 грн. Організатори зберігають за собою право підтримати заявки на меншу суму.  Витрати на гонорари та міжнародні перельоти тренерів з Німеччини будуть оплачуватися безпосередньо Фондом Східна Європа за узгодженням із організаціями-виконавцями. 

Розгляд заявок буде здійснюватися незалежною радою експертів. Рішення про підтримку проектів буде прийняте до 15 вересня 2015 р.

Будь ласка, зверніть увагу:

 • В рамках цього конкурсу не надаються гранти комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним громадам та фізичним особам;
 • Учасники конкурсу будуть письмово повідомлені про результати розгляду їхньої заявки;
 • Рішення конкурсної комісії щодо переможців не підлягають перегляду;
 • Надані матеріали не повертаються та не рецензуються.

Питання щодо цього оголошення можуть бути надіслані Ользі Шаваровій, координатору програм Фонду Східна Європа, електронною поштою на адресу: oshavarova@eef.org.ua та д-р. Богдану Андрощуку, координатору проектів Громадської організації ChildFund Deutschland e.V., електронною поштою на адресу: androshchuk@childfund.de.