Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

В Україні стартує міжнародний проект CHOICE

Концепції від організацій, які працюють у сфері місцевого розвитку, приймаються до 31 жовтня

 

Асоціація агенцій місцевої демократії ALDA (Франція) спільно з Центром культурного менеджменту (Україна, Львів), Міжнародним консорціумом “ЕвроБеларусь” (Литва), ICOM-Молдова, Millenium Foundation (Вірменія) і ГО “Центр соціальних інновацій” (Білорусь) оголошують про старт партнерської програми “CHOICE” і запрошують усі зацікавлені організації до участі. Проект CHOICE фінансується Європейським Союзом.

CHOICE представляє дворічний проект з охорони і переосмислення культурної спадщини, посилення потенціалу громадських організацій у сфері культури – CHOICE – Cultural Heritage: Opportunity for Improving Civic Engagement” (Культурна спадщина: можливість громадської дії).

Проект буде здійснюватися в Україні, Білорусі, Молдові і Вірменії у рамках програми Східного партнерства та за підтримки Європейського Союзу. Консультаційну, інформаційну підтримку учасникам в Україні надаватиме Центр культурного менеджменту (м. Львів), який також буде проводити моніторинг проекту.

Проект «CHOICE» розглядає культурну спадщину як ресурс для розвитку і зміцнення сучасної української ідентичності та європейського цивілізаційного вибору України. Ініціатори проекту підтримають інноваційні підходи і відповідні ініціативи громадян, які включатимуть спадщину в сучасне культурне життя українського суспільства.

Проект скерований на: підтримку недержавних культурних організацій і професійних товариств у реалізації інноваційних проектів з охорони та актуальної інтерпретації національної культурної спадщини; покращення професійних компетенцій, організаційного потенціалу і посилення ролі громадських організацій у формуванні місцевого і національного культурного середовища та культурної політики в країні.

Проект передбачає: консультаційну підтримку з організаційного розвитку для заявників і учасників проекту;тематичні дискусійні заходи і семінари;програму малих ґрантів для проектів, націлених на актуалізацію культурної спадщини; підготовку аналітичних матеріалів.

До участі в проекті запрошуються:недержавні організації місцевого та національного рівня, які працюють у сфері місцевого розвитку, охорони і ревіталізації культурної спадщини; організації, групи і товариства професіоналів та інтелектуалів, діячів культури, які турбуються про збереження культурних ландшафтів та їхнє розмаїття, а також намагаються забезпечити стале використання ресурсу культурної спадщини для розвитку міст і містечок.

Перевага в конкурсі надаватиметься аплікантам з малих міст. Аплікації від організацій, базованих у Києві, будуть мати нижчий пріоритет.  

Відбір учасників відбуватиметься в два етапи.  

На першому етапі потрібно підготувати і надіслати на електронну адресуccm@kultura.org.ua такі документи:творчу концепцію культурного проекту, в основі якого – інтерпретація, актуалізація матеріальної і нематеріальної культурної спадщини України. Анкета буде доступна на сайті Центру культурного менеджменту з 22 вересня;попередній план свого організаційного розвитку за запропонованим алгоритмом.

Останній термін подання концепцій і планів 31 жовтня 2015.

Діапазон можливих тематичних напрямів і форматів проектів: укладання карт об’єктів культури, маршрутів культурної спадщини; створення мобільних додатків для просування конкретної культурної спадщини;просування сучасних методів і технологій відновлення культурних ландшафтів; мобілізація місцевих спільнот для участі у місцевому плануванні, впливі на реалізацію культурної політики та її відстежування;інші інноваційні проекти, свіжі творчі ідеї, амбіційні ініціативи, оперті на прагнення авторів рости і впливати на культурні процеси місцевого і державного значення.

На другому етапі відбору, до 20 січня 2016 року, відібрані організації-учасники за допомогою консультантів і тренерів розроблять та подадуть на розгляд проектні пропозиції з детальним бюджетом, а також доопрацюють заявлені плани свого організаційного розвитку.

Відібрані учасники отримають можливість брати участь у професійних семінарах і міні-стажуваннях у профільних організаціях в Україні, Білорусі, Молдові і Вірменії, а також зможуть здійснювати спільні проекти з партнерами з цих країн.

Презентація проекту відбудеться у Львові 24 вересня 2015 о 12:00 в залі Наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5) та у Дніпропетровську 12 жовтня (адресу буде повідомлено додатково), де українські координатори проекту безпосередньо представлять детальнішу інформацію про проект, його можливості та умови участі.