Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Визначні памʼятки

Парк культури і відпочинку ім. Горького

2871

Парк, розташований в центрі міста, виник буквально на пустирі. Закладка парку почалась у 1926 році з ініціативи головного лісничого Бердянського лісництва Івана Алексєєва за підтримки міського керівництва. Сім гектарів землі, перекопані вручну, були засаджені деревами. Воду возили бочками з нижньої частини міста. У 1960 році парк отримав статус пам'ятника садово-паркової архітектури України. Сьогодні на 32 га парку росте близько 100 видів дерев і чагарників. У літню пору тут проводяться кіносеанси під відкритим небом, виступає муніципальний духовий оркестр. 

 

Адреса об'єкта: вул. Героїв України, 1. Телефон адміністрації: +38 (0619) 43-14-07

http://melitopol-park.at.ua/ 

 

Замовлення пішохідної екскурсії по парку: +38 (0619) 44-45-14 (Мелітопольський міський краєзнавчий музей) 

Парк дослідницької станції садівництва ім. Сидоренко

 

Український опорний пункт дослідницької станції плодовоягідного садівництва, пізніше Український науково-дослідний інститут зрошуваного садівництва, був створений в 30-ті роки ХХ століття. З 1933 року тут було виведено 12 нових сортів черешні, серед яких відомий Валерій Чкалов. За час існування в інституті зібраний великий генофонд плодових і ягідних культур – більш ніж 3 тисячі сортів.

 

Адреса об'єкта: вул. Вакуленчука, 99, +38 (0619) 43-13-20

Чоловічий монастир Сави Освяченого

Чоловічий монастир створений при храмі Усікновення голови Іоанна Хрестителя православної церви. На території монастиря знаходяться келії ченців, трапезна, церковна лавка

 

Адреса об'єкта - вул. Монастирська, 45, +38 (06192) 6-19-16

 

Сбор Святого благоверного Александра Невского

Сначала здесь располагалась  армяно-григорианская церков, построенная в 1884 году. Через десятилетия после разрушения Александро-Невского Собора в 30-х годах ХХ века, на месте котрого сегодня расположен торговый павильон, церковь перешла в статус православной и носит имя Святого Александра Невского.


Адрес объекта: ул. Александра Невского, 5, +38 (0619) 44-03-47

Пам'ятний знак до 2000-річчя Різдва Христового

Православний монумент, споруджений на пожертви прихожан православних храмів. Встановлено в 2000 році. Виготовлений на Запорізькому транформаторних заводі.

Адреса об'єкта - перехрестя проспекту Богдана Хмельницького і вулиць Калініна і Оратовського.

Пам'ятник композитору-виконавцю Володимиру Висоцькому

Перший в Україні пам'ятник відомому поетові, співаку і актору Володимиру Висоцькому був створений з ініціативи місцевого мецената Хасіма Меметова. Автор композиції - заслужений скульптор України К. Чеканцев. Щорічно, в день народження Висоцького, тут проходить концерт місцевих бардів.

 

Адреса об'єкта - проспект Богдана Хмельницького, 24

Пам'ятник земському лікарю та садівнику Андрію Корвацькому

Єдиний в Україні пам'ятник людині, яка стояла біля витоків розвитку профілактичної медицини в Північній Таврії, відкрила джерело мінеральної води в Мелітополі Андрію Корвацькому. Завдяки йому в місті з'явилися перші саджанці кісточкових дерев.

Встановлено в 2005 році. Скульптор - В. Носов.

 

Адреса об'єкта – проспект Богдана Хмельницького, 41

Скульптурна композиція літературному герою Остапу Бендеру

Один з персонажів Ільфа і Петрова вважав Мелітополь «однією зі столиць світової культури». Скульптурна композиція з бетону, окута сталлю і бронзою, з'явилася в День міста в 2011 році. Мелітопольці - люди, яким не чуже почуття гумору, з повагою ставляться до скульптури і майже у кожного є фотографія «на стільці поруч з Бендером».

 

Адреса об'єкта - перехрестя проспекту Богдана Хмельницького і вул. Героїв України.

 

Етнографічний музей «Кале»

У вересні 2011 року при етнографічному караїмському центрі «Кале» було урочисто відкрито експозицію, присвячену участі Мелітополя в програмі Ради Європи «Інтеркультурні міста». Ескспозіція постійно поповнюється і оновлюється зусиллями членів національно-культурних товариств Мелітополя. Більшу частину займають стенди, присвячені історії караїмського народу.

Адреса об'екта – вул. Героїв Украини, 27  , +380 (98) 844-57-59

 

 

Мелітопольский міський краєзнавчий музей

На сьогодні Ви може побачити в музеї сорок п'ять тисяч різних експонатів. Археологічні експонати Мелітопольського міського краєзнавчого музею унікальні. Вони відображають давню історію краю, наповнену подіями. Кіммерійці, скіфи, сармати жили на цій території. На цій землі відбувалося Велике переселення народів. В степах кочували печеніги, половці, хазари, татаро-монголи. Також тут можна замовити тематичні лекції про скарби Скіфських курганів і їх розграбування, історії заселення краю, зброю козацької епохи, історію окупації ІІ світової війни і звільнення, сучасну орнітологію краю.

 

Працює щодня з 9.00 до 16.00, вихідний-понеділок

Адреса об'єкта - вул. Михайла Грушевського, 18, +38 (0619) 44-45-14


Пам'ятник Тарасу Шевченко

Скульптура, що представляє молодого Кобзаря, виконана з рожевого граніту скульптором В. Рожковим. Квітковий орнамент плитки нагадує візерунки національної вишиванки. Відкрито до 150-х роковин перепоховання поета в Каневі в 2011 році.

 

Адреса об'єкта - площа Перемоги

Скульптурна композиція «Машинобудівник»

Мелітополь у ХХ столітті став відомий як місце розташування машинобудівних заводів. Скульптура, присвячена праці машинобудівників, відкрита в 2011 році під час міжнародної виставки «Агрофорум» і розташована біля промислово-економічного коледжу. У складі композиції - справжній токарний верстат 1К-62 - подарунок предрпріятія «Гідромаш».

 

Адреса об'єкта - просп. 50-річчя Перемоги, 19