Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Інвестиційні проекти

Інвестиційні проекти інфраструктури міста

Інвестиційні проекти міської ради

 

ПЕРШОЧЕРГОВІ ПРОЕКТИ ПО М. МЕЛІТОПОЛЮ, РЕАЛІЗАЦІЯ ЯКИХ ПРОТРЕБУЄ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ У 2017 РОЦІ

(ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ)

 

 УЧАСТЬ МІСТА У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ ТА ПРОГРАМАХ

 

 

 

2007. Проект «Модель 21: Творці змін» 

Коопераційний проект Швейцарської культурної програми за сприяння Центру розвитку «Демократія через культуру». В рамках навчальних семінарів в Мелітополі були розроблені два інформаційні продукти (буклет «Мелітополь - інтеркультурний європейське місто» та пілотний сайт «Ми - Мелітополь») про унікальність міста, покликані сприяти самовизначенню громади як полікультурного співтовариства.

 

2008. Перше місто в Україні - офіційний учасник Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста»

У 2008 році Мелітополь став учасником програми Ради Європи «Інтеркультурні міста». У місті створена НГО «Асоціація національно-культурних товариств», представники якої увійшли в склад Координаційної ради національно-культурних товариств при міськвиконкомі. Більше десяти робочих поїздок міських представників в інші європейські міста (випуску 2008 - 2012), що завершилися презентацією Мелітополя в Страсбурзі, Ліоні та Брюсселі, принесли місту широку популярність в Європі. У місті постійно розширюється мережа позашкільних навчальних закладів, факультативів, недільних шкіл з вивчення мов національних громад. Гордістю Мелітополя є перший в Україні інтеркультурний етнографічний музей при караїмському національно-культурному товаристві «Кале», який був відкритий в 2011 році. У 2015 році місто увійшло до створеної мережу інтеркультурних міст України (ICC-UA).

2014. Приєднання до ініціативи «Угода мерів»

Угода мерів - провідна ініціатива Європейського Союзу, яка охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов'язання підвищувати енергоефективність і нарощувати використання поновлюваних джерел енергії на своїх територіях. Мелітополь приєднався до Угоди мерів в червні 2014 року. Приєднуючись до Угоди мерів, місцева влада, тим самим, взяла на себе зобов'язання скоротити свої викиди CO2 щонайменше на 20%. У 2016 році місто прийняло План дій зі сталого енергетичного розвитку.

 

2015. Участь у проекті «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні»

 

Мелітополь став учасником проекту за результатами конкурсного відбору. Проект реалізується за підтримки Академії Фольке Бернадотта (Швеція) та Асоціації малих міст України. Основні напрямки проекту: підтримка органів місцевого смаоврідування у впровадженні принципів верховенства права в сфері надання публічних послуг; навчальні тренінги; методологічна допомога.

 

 

2015-2017. Участь в проекті «Покращення послуг у сфері ВІЛ / СНІД серед представників груп високого ризику в Україні» (RESPOND)

Проект реалізується за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). Завдяки проекту в міських амбулаторіях з'явилася можливість експрес-тесту на ВІЛ (за 15 хвилин). Два Центру первинної медико-профілактичної допомоги були оснащені ноутбуками, а також необхідними медичними бланками та журналами, розроблена з ініціативи RESPOND. Дорожня карта поліпшення якості допомоги людям, які живуть з ВІЛ, стосовно міста Мелітополя, дозволила чітко визначити основні цілі, які в кінцевому підсумку приведуть до стабілізації ситуації із захворюванням в місті. Представники Проекту рекомендують іншим територіям переймати досвід участі в Проекті Мелітополя.

 

2015 - 2020. Участь у Проекті «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС)

Місто стало учасником проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)», який буде здійснюватися до грудня 2020 року Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади. Проект спрямований на зміцнення державного сектора, впровадження демократичного врядування та прискорення економічного розвитку, створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу, підтримки процесу децентралізації та стратегічного планування. Продуктами проекту стануть: Маркетингова стратегія міста Мелітополя; Програма просування продукції міста Мелітополь на зовнішні ринки, в рамках якої вже підготовлений Експортний профіль міста.

 

2015-2018. Участь в проекті «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ V (фаза I)»

Проект фінансується урядом Німеччини через банк kfW і покликаний поліпшити умови проживання вимушених переселенців на території регіону. Проект передбачає реконструкцію приміщень для житла переселенцям. Три об'єкти в місті були обрані координатором проекту - Українським Фондом соціальних інвестицій. Також Фонд вибрав три соціальних об'єкта для виконання робіт з утеплення - три дитсадки в Мелітополі.

2015. Залучення грантових коштів за програмою МВС Японії «Кусаноне»

У березні 2015 року управління стратегічного розвитку міста разом з бюджетними медустановами підготувало і надіслало 8 грантових заявок на Конкурс Проектів людської безпеки «Кусаноне», одна з яких стала переможцем конкурсу. Ультразвукове діагностичне устаткування TY-х200 (ХАRIO 200) вартістю 1,9 млн. грн. встановлено в міській лікарні №2.

 

2015-2017. Участь в проекті GIZ «Спеціальна ініціатива для України» 

Проект, що складається з декількох програм, виконується GIZ за дорученням Федеративного міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини. На конкурс проектів до 500 тис. грн. за програмою «Посилення можливостей територіальних громад до прийняття ВПО» було відправлено 22 проектних ідеї; на конкурс за програмою GIZ «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості ВПО» - 4 проекти. Переможцями конкурсу по першій програмі стали: Централізована бібліотечна система Мелітополя (створення п'яти інформаційних контактних центрів для переселенців), дві міські лікарні (забезпечення комфортних умов перебування в медичних стаціонарах). Ведеться робота по проекту створення інклюзивної дитячого майданчика в Центрі реабілітації інвалідів змішаного типу. Закуплено обладнання для повноцінного забезпечення роботи ЦНАП. Після завершення ремонту на II поверсі ЦНАП було укомплектовано конференц-зал мультимедійним обладнанням. Готуються повторні заявки на конкурс за програмою GIZ «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості ВПО».

 

2014-2016. Співпраця з Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО)

Реалізація проекту передбачає оптимізацію споживання теплової енергії в бюджетній сфері - утеплення трьох дитячих садків. Щорічна економія коштів міського бюджету після реалізації даних проектів складе більше 335 тис. грн. В рамках співпраці також реалізований проект по заміні відрізків вуличного освітлення на світлодіодне (138 світильників з індукційними лампами).

 

 

 

 

содействию Центра развития «Демократия через культуру»