Глобальна мережа ЮНЕСКО міст, що навчаються

07.02.2020

Мелітополь входить до складу Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються та має реальний прогрес у підтримці освіти упродовж життя. Мелітополь став єдиним містом в Україні - лауреатом Премії «UNESCO Learning City Award 2019». Загалом Премією ЮНЕСКО цього року відзначено 10 міст по всьому світу, серед яких - Соннерборг (Данія), Ченду (Китай), Іракліон (Греція), Асван (Єгипет), Петалінг-Джая (Малайзія), Ібадан (Нігерія), Меделін (Колумбія), Сантьяго (Мексика) і Содемунгу (Корея).

Премія ЮНЕСКО «UNESCO Learning City Award» заснована у 2015 році і є міжнародним визнанням прогресу у просуванні освіти упродовж життя у містах-членах Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються.

Нагорода присуджується максимум десяти містам в кожному регіоні світу та одному місту з країни.

Мелітополь став членом Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються у червні 2016 року. На той час у Мережі налічувалось 32 члени, і Мелітополь став першим містом з усього пострадянського простору. На сьогодні до складу Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, входять міста з Америки, Європи, Азії, Австралії. Більше 1000 міст з усього світу взяли курс на приєднання до Мережі, і лише 223 міста з 51 країни офіційно ввійшли до неї. Членами Мережі, окрім Мелітополя, є ще три українських міста - Нікополь, Павлоград і Новояворівськ.

Упродовж 2016-2018 років на шляху практичної реалізації концепції «Місто, що навчається» місцевою владою та громадськістю, освітянами і науковцями, представниками бізнесу була виконана значна робота з популяризації освіти впродовж життя та підвищення освітнього потенціалу населення Мелітополя. Саме ці досягнення і відзначення Премією ЮНЕСКО.